רמת השרון 40X40 : ארבעים מגדלים ארבעים שנה גודוביץ ישראל
Home
עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: 40X40 : ארבעים מגדלים, ארבעים שנה
מספר הכותר: 88997
מקום הוצאה: תל-אביב-יפומוציא לאור: עם עובדמשנה (עברית): תשס"ז
משנה (לועזית): 2007
סיווג: לא-ספורת 
מספר עמודים: 188גובה - ס"מ: 26
מקור תרגום: מ - מקורמפתח (Index): כןמסת"ב (ISBN): 965-13-1896-1
עמוד אחורי: מיד לאחר המבול – הקטסטרופה העולמית הראשונה – קיבלה האנושות החלטה אסטרטגית חשובה: "הבה נבנה לנו עיר ומגדל וראשו בשמים" (בראשית יא). זוהי כמעט העדות הראשונה בנושא התכנון האורבני הידועה לנו. לגבי שאר הנושאים התכנוניים – נותר לנו רק לעקוב אחר הממצאים הארכיאולוגיים, להיעזר בדמיונם של אמנים וציירים, או סתם לנחש.
אין מחלוקת על כך שמגדל הוא נקודת ציון ברורה בחלל ובמרחב. השאלה היא מהו מקומו של המגדל במרקם האורבני, והאם הופעתו הדומיננטית היא פרי המקרה, או שיד מכוונת קבעה את המיקום.
התשובות לשאלות אלו קשורות בחלקן לתכנון המרקם העירוני, ובחלקן הן פועל יוצא של תפיסת העולם התכנונית המובנית בה. בכל מקרה, אנחנו, הפוסעים ונעים ברחובותיה של עיר, חווים את החוויה האורבנית הלכה למעשה, ולא תמיד מתוך הבנת הנראה. מטרת הספר היא לנסות להאיר את עינינו בתחום זה, ולצייד את המשוטטים בעיר ב"עין שלישית" – המבט האורבני.
"כאילו במקרה", ובלי שנייחס לכך חשיבות יתרה, צמחו להם למעלה מ-40 מגדלים בתל אביב ובסביבתה, ועוד היד נטויה. אלה יהפכו את תל אביב, בפרפרזה על קומברה של פרוסט, ל"מגדלים המכנסים סביבם עיר".
"40"40x (40 מגדלים ב-40 שנה) הוא דיאלוג אורבני בין האייקון הנקרא "מגדל" ובין מיקומו בעיר ובסביבה, מזווית אישית של האדריכל ישראל גודוביץ, לשעבר מהנדס העיר תל אביב.

"לישראל שלום רב,
בתקופת כהונתך כמהנדס העיר נהניתי הנאה רבה מעבודתנו המשותפת, שעל פי תפיסתי תרומתה לעתידה של העיר תל אביב-יפו תוכח ותובהר בשנים הבאות. זכיתי ללמוד ממך רבות ולהעשיר את הבנתי בתחום המרתק והחיוני עבורי של תכנון העיר, ועל כך שמורה לך תודתי והוקרתי. היצירתיות, החזון, המעיין הבלתי נדלה של יוזמות ורעיונות לפיתוח ולקידום העיר, שאפיינו את תקופת עבודתך, שימשו לי מקור של עונג וחוויית יצירה, כפי שרק יחידי סגולה כמוך מסוגלים לגרום." רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו

"מעולם לא היה לתל אביב מהנדס עיר כמו ישראל גודוביץ. ישר. מקצועי. אכפתי. הגון עד כדי נאיביות. אוהב את העיר בכל לבו. יודע היכן מונחת כל אבן בה. חושב רק על טובת התושבים. לא מתכופף בפני קבלנים. רומנטיקן תל אביבי, שהתיישב לו בלב המעוז הכי מבוצר של אליטת הממון והנדל"ן, כדי להגן בגופו על האינטרסים האמיתיים של הציבור. כזה הוא גודוביץ, אחד ויחיד במינו." ניר חפץ, עורך
סוג
ע"י
תאריך
משקל

לצפייה ברשימת הספריות המלאה של עלי כותרים לחץ כאן
האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOTתפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
LayerAlt
תפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
,במקלדת במספרים מימין
+ יש להקליד את המספר ואחריו
( לחוץ num lock יש לוודא )
10 עמוד הבית
11 חיפוש בקטלוג
13 שעות פתיחה
14 המנוי שלי
15 כרטיס משתמש
16 חיפושים קודמים
17 סל מועדפים
18 שאל את הצוות
19 שליחת טופס צור קשר
97 פתיחת הסבר
98 סגירת חלונית הסבר
99 רענן