רמת השרון 101 אתרים בירושלים וסביבתה אקרמן אדם
Home
עמוד הבית
חיפוש בקטלוג
תוצאות חיפוש אחרון
שעות פתיחה
המנוי שלי
חיפושים קודמים
סל מועדפים
שאל את הצוות
כותר: 101 אתרים בירושלים וסביבתה
מספר הכותר: 88588
מקום הוצאה: ירושליםמוציא לאור: הוצאת מולטיפרסמשנה (עברית): תשס"ז
משנה (לועזית): 2007
סיווג: לא-ספורת 
מספר עמודים: 205גובה - ס"מ: 27
מקור תרגום: מ - מקורמפתח (Index): כןמסת"ב (ISBN): 965-555-258-6
תקציר/הערות: כולל אינדקס מקומות.
עמוד אחורי: ספר זה המעודכן ביותר על אתרים ותגליות בירושלים וסביבתה. הספר מגוון ומעשיר, מחולק למדורים ומאיר פינות חבויות, בניינים ומוסדות, תגליות ארכאולוגיות ואתרים מוגבלים לביקור וכלואים מאחורי חומה ובריח. הוא מהווה המשך לספרו האחרון המצליח של המחבר " אתרים ושכונות בירושלים".
עיון בספר מעניק מידע רב וחדשני על התפתחות ירושלים לקראת עיר של מיליון תושבים, העוברת מודרניזציה בקצב מהיר. פרקי הספר עוסקים ברכבת קלה, גשר המיתרים, מנהרות ודרכי גישה לעיר ומרכז העיר העובר מתיחת פנים.
בספר פרקים על מוזיאונים מעשירים כמו מוזיאון המדע, מוזיאון ארצות מקרא, מוזיאון הרצל החדש, מוזיאון השואה החדש ומרכז מנחם בגין. ציורי קיר חדשים ועבודות קרמיקה ענקיות, פסלים סביבתיים, גנים ציבוריים הזוכים בפרסים בין לאומיים, כמו הגנים הבוטנים בגבעת רם ובהר הצופים וגן הורדים. שלוש טיילות עם נוף עוצר נשימה וטיילת החומות- כל אלו הופכים את ירושלים למוקד משיכה למטיילים. זאת בנוסף, להמשך גילוי העבר וחפירות ארכאולוגיות חדשות. הספר מספר על תגלית בעיר דוד, ממצאים מהר הבית, בתי קבורה מימי בית הראשון, הקראדו ומפת מידבא, מרכז " איראל" המחודש לתולדות בית ראשון.
הקורא ימצא גם עניין באתרים סביב ירושלים, כמו מערת יוחנן המטביל בצובה, מנזר מרטיריוס במעלה אדומים, גילויים בעינות צוקים, אמת הביאר בגוש עציון וחפירות חדשות בהרודיון. בספר גם פרקי גבורה שנכתבו במלחמת השחרור בנווה אילן ההיסטורית, גבעת הקרב של הל"ה אודרך בורמה. פרקים מיוחדים מוקדשים למבנים כמו משכן הנשיא, בית ראש הממשלה , וילה וספריית שוקן, בית מחניים, מרכז המערביים, הארכיון הציוני והמכון האפיפיורי למקרא ואתרים נוספים רבים הפחות מוכרים לציבור הרחב.
הספר עוסק גם בחסידות השונות כמו חסידות בלעז, קרלין, חב"ד, ברסלב, תולדות אהרון, בתי כנסת יחודיים ומשכן המקדש. אתרים נוצריים מעניינים, זוכים להארה מחודשת כמו "הכנסייה הלא גמורה", שזכתה לגג אחרי כמאה שנה או " כנסיית התרנגול" שהמסורת קושרת אותה לפרשת מאסרו של ישו.
ניתן גם לטייל בעיר בעקבות מספר דמויות מרתקות כמו טדי קולק, הרצל, ינאית בן צבי או מנחם אוסשקין וללמוד מהם מה ראו בירושלים ומה היה חזונם.
סוג
ע"י
תאריך
משקל

לצפייה ברשימת הספריות המלאה של עלי כותרים לחץ כאן
האתר פותח בטכנולוגיית BuildaGate ע"י חברת IP-DOTתפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
LayerAlt
תפריט ניווט מקלדת
F8 פתיחה/סגירה
,במקלדת במספרים מימין
+ יש להקליד את המספר ואחריו
( לחוץ num lock יש לוודא )
10 עמוד הבית
11 חיפוש בקטלוג
13 שעות פתיחה
14 המנוי שלי
15 כרטיס משתמש
16 חיפושים קודמים
17 סל מועדפים
18 שאל את הצוות
19 שליחת טופס צור קשר
97 פתיחת הסבר
98 סגירת חלונית הסבר
99 רענן